Zatkane pory i wągry. Co z tym robić?

0
Zatkane pory

Tak wiele kobiet narzeka na zatkane pory i wągry. Wiele nie ma pojęcia o tym, jak się ich pozbyć, w jaki sposób, jaką metodę zastosować. Niestety przypadłość ta wiąże się przede wszystkim z ogromnym dyskomfortem i nieestetycznym wyglądem, co potrafi zrujnować dobre samopoczucie. Niektóre kobiety z tego właśnie powodu decydują się na wizytę w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Inne szukają domowych sposobów na zatkane pory i wągry. W każdym razie można sobie z nimi poradzić.

Zatkane pory – Dlaczego?

Przyczyną zatkanych porów jest wadliwy profil lipidów w wydzielanym łoju. Ponadto sprzyja im również niedokładne oczyszczanie twarzy. To właśnie niewłaściwe usuwanie resztek makijażu powoduje, że na twarzy zaczynają pojawiać się wągry, zaskórniki i pryszcze. Prowadzą do tego również niewłaściwie dobierane kosmetyki: kremy, pudry, podkłady. Jeżeli wobec tego kobieta nie nauczy się prawidłowo oczyszczać swojej twarzy, nie pomogą jej nawet najlepsze kosmetyki.

Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Twarz powinno się oczyszczać dwa razy dziennie. Trzeba natomiast wiedzieć, że wieczorne oczyszczanie jest najważniejsze i na nim należy skupić się w szczególności. Chcąc zmyć tusz do rzęs, szminkę czy podkład najlepiej użyć produktu, który oczyści najbardziej zanieczyszczone miejsca. Dobrym rozwiązaniem będzie tu mleczko lub płyn micelarny. Warto również pamiętać o tym, że w czasie demakijażu powinno się wykonywać ruchy zgodne z przebiegiem budowy mięśni twarzy. Chodzi tu o oczyszczanie twarzy od góry. Następnie należy umyć twarz żelem antybakteryjnym lub pianką, osuszyć ją, a na koniec przetrzeć twarz tonikiem. Ten wyrówna pH skóry. Trzeba też pamiętać o tym, że nawet nie robiąc makijażu w ciągu dnia, wieczorem należy dokładnie umyć twarz i najlepiej zrobić to przy użyciu dopasowanych do swojej twarzy kosmetyków. Niektórym kobietom wydaje się, że umycie w tej sytuacji wodą jest w zupełności wystarczające, tymczasem sprawa ma się zupełnie inaczej.

Osuszanie twarzy

nonacne

Wiele osób po umyciu twarzy wyciera ją ręcznikiem, doprowadzając w ten sposób do zaczerwienienia i podrażnienia. Należy pamiętać, że skóra twarzy jest delikatna i wymaga równie delikatnego traktowania. To oznacza, że dużo lepiej jest ją osuszyć, niż wytrzeć. Warto też wziąć pod uwagę to, że wycieranie twarzy ciepłym wilgotnym ręcznikiem cały czas wiszącym w łazience można z łatwością rozsiać po całej twarzy liczne bakterie. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest stosowanie ręczników papierowych. Wystarczy jedynie przyłożyć go delikatnie do twarzy, aby ten pochłonąć wilgoć.

Kosmetyki należy dobierać starannie

Tak wiele kobiet kupując kosmetyki ulega przekonującym reklamom, zapewnieniom koleżanki, czy po prostu ładnemu opakowaniu. A to chyba jednak nie jest właściwy sposób dobierania kosmetyków. Zresztą każda kobieta ma inną cerę z innymi skłonnościami, może mieć również zupełnie inne oczekiwania względem działania kosmetyków. Warto więc przyjrzeć się tym produktom nieco bardziej. Nie chodzi tu tylko o kosmetyki oczyszczające, ale wszystkie pozostałe również. Kosmetyki kolorowe, kiedy są źle dopasowane, mogą wyrządzić skórze krzywdę. Dokonując zakupu, a właściwie jeszcze chwilę przed finalizacja transakcji, należy ustalić swój cery, a także jej ewentualne problemy. Trzeba też wziąć pod uwagę to, jak zachowuje się i w jaki sposób reaguje na konkretne kosmetyki. Należy uwzględnić swoje indywidualne oczekiwania. Polecane kosmetyki w tym wypadku zdecydowanie odpadają.

Ekspertki informują o doskonałym działaniu aktywnego węgla o właściwościach absorbujących. Węgiel ten działa jak magnes na zanieczyszczenia, redukując nadmiar sebum, a także zmniejszając widoczność porów. Kobieta, która zmaga się z wypryskami, powinna rozejrzeć się za kosmetykami z kwasem salicylowym albo za maścią cynkową.

Wybór kosmetyków przeznaczonych do oczyszczania twarzy i walki z zatkanymi porami czy wągrami jest bardzo duży. Wystarczy wybrać się do dobrej drogerii, aby móc zdecydować się na jeden lub nawet kilka z nich.

Podsumowując, zatkane pory to nic pozytywnego. Równie nieprzyjemne dla kobiecego oka są wągry. Jak widać, radzić sobie z nimi można na wiele sposobów. Czasem jednak lepiej im zapobiegać, niż z nimi walczyć. Wiele w tym wypadku zależy od kosmetyków i sposobu ich dobierania. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że to, co pasuje innej kobiecie nie musi pasować nam. Każda cera jest inna, ma inne problemy, inaczej reaguje na poszczególne produkty kosmetyczne. Ponadto powinno się zadbać o regularne oczyszczanie twarzy, a także osuszanie jej zamiast wycierania. Wszystko to pozwoli utrzymać skórę twarzy w dobrym stanie, w dobrej kondycji. To przełoży się również na atrakcyjny i świeży jej wygląd. Nie ma co ukrywać, wpłynie to także na dobre samopoczucie kobiety. Każda przecież lubi mieć ładną i zadbaną twarz. Nie należy więc nakładać na nią grubych warstw kosmetyków, lecz po prostu właściwie o nią zadbać.

No votes yet.
Please wait...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ