Nastoletni trądzik – jak leczyć?

1

Trądzik wieku młodzieńczego jest jednym z objawów zachodzących zmian w całym organizmie młodego człowieka. Ty również zaliczasz się do grona tych „szczęśliwców”, którzy zmagają się z Tą dolegliwością każdego dnia? Jeżeli tak, zastosuj się do poniższych porad na temat: Jak leczyć młodzieńczy trądzik?

Porada nr 1 – Lecz, nie wyciskaj!

Trądzik jest objawem nieprawidłowego odprowadzania łoju przez gruczoły łojowe. Zatkane tą substancją powodują powstawanie licznych zaskórników, a także cięższych odmian w postaci zwykłych krostek i tych wypełnionych ropą. Właśnie w tej ropie najczęściej rozwijają się również wszelkiego rodzaju bakterie, które z kolei powodują powstałe zapalenie skóry. Jeżeli wykażesz się sporą niecierpliwością i rozpoczniesz „pielęgnację” skóry od wyciskania powstałych pryszczy, nieświadomie narazisz się na ich szybkie rozprzestrzenienie. Wypływająca z nich ropa pokryje prawdopodobnie kolejne partie skóry i doprowadzi do ich zainfekowania.

Porada nr 2 – Zrelaksuj się!

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że z powodu przemian hormonalnych, których doświadczasz w czasie dojrzewania zwiększasz swoją podatność na stres? Stres natomiast bardzo szybko odbija się na Twojej twarzy w postaci trądziku. Powodem tego jest reakcja organizmu na złe samopoczucie i podniesiony poziom kortyzolu we krwi, czyli substancji odpowiadającej za zmotywowanie Cię do działania, bądź wręcz przeciwnie – do wrzucenia Ciebie w pewien „dołek emocjonalny”. W tym drugim przypadku zwiększa potliwość, a to z kolei zatyka pory i objawia się licznymi wypryskami na Twojej cerze.

nonacne

Dlatego jeszcze dzisiaj zmniejsz poziom stresu! Zrelaksuj się, sięgnij po książkę, bądź spędź czas na swoim ulubionym hobby. Odpoczynek jest ważny w procesie regeneracji organizmu i należy się każdemu człowiekowi!

Porada nr 3 – Zaczerpnij porady dermatologa!

Nigdy, przenigdy nie prowadź żadnego leczenia na własną rękę. Przyczyn zmian skórnych może być wiele, czasem ograniczają się jedynie do zmiany diety lub uregulowania swojego trybu dnia. W przypadku trądziku młodzieńczego są ważne zarówno wspomniane właśnie aspekty, czasem jednak wzbogacone leczeniem w formie tabletek, maści, żelów. Każdy preparat ma jednak odmienny skład i należy liczyć się z dokładnym rozpatrzeniem każdej substancji przed zaaplikowaniem jej na skórę. Dlatego tak ważne jest, byś skorzystał z porady specjalisty, który z chorobami skóry ma na co dzień do czynienia w swoim gabinecie.

Porada nr 4 – Zaakceptuj obecną burzę hormonów

Nie poddawaj się tylko dlatego, że na Twojej twarzy pojawiły się wypryski. Uwierz w to, że w życiu są zdecydowanie ważniejsze problemy. Staraj się także opanować swoją nieokiełznaną dotychczas irytację z różnych, często błahych powodów. Najważniejsze jest mieć świadomość swojej własnej wartości oraz tego, że są to problemy, które przeminą. Trzeba na to tylko czasu. Nie poddawaj się i doceń siebie! To obniży wcześniej wspomniany już stres i wyeliminuje jedną z przyczyn trądziku.

Porada nr 5 – Stosuj naturalne domowe sposoby!

olejek na trądzikCzy wiesz o tym, że zwyczajny napar ziołowy z pokrzywy lub bratka działa łagodząco na objawy trądziku? Jest to przede wszystkim całkowicie naturalny środek. Być może nie wyleczy wszystkich dolegliwości samodzielnie, z pewnością jednak wspomoże cały proces.

Trądzik to choroba. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest TWOJE pozytywne nastawienie! Odpowiednia postawa to połowa sukcesu w walce z tą dolegliwością.

No votes yet.
Please wait...

1 KOMENTARZ

  1. Mogę zaproponować żel mediqskin, mi naprawdę pomógł i po krótkim czasie usunął większość okropnych pryszczy. Do tego, jako jedyny produkt nie podrażniał mi skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ