Jak leczyć trądzik na nosie i dlaczego się on pojawia?

0
leczenie trądziku

Czy często zadajesz sobie pytanie, dlaczego właściwe wągry upatrzyły sobie Twój nos za docelowe miejsce ich rozwoju? Jeżeli tak, powinieneś zastanowić się nad fundamentalnymi przyczynami takiego stanu. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, że ludzka twarz stanowi pewnego rodzaju mapę. Każdy jej element odpowiada innym brakom, innym niedoborom. Co powoduje zatem pojawianie się trądziku właśnie na nosie?

Jeżeli chodzi właśnie o strefę nosa, tutaj najczęściej objawiają się wypryski związane z nieodpowiednią dietą, której „bogactwo” opiera się głównie na.. cukrze. Taka dieta składa się zazwyczaj z cukrów prostych, czyli wszystkich pokarmów typu: słodycze i napoje gazowane, ale również soki. Takie pokarmy zwiększają poziom cukru we krwi, to z kolei przekłada się na przyspieszenie procesu produkcji gęstego łoju odkładającego się w porach. A trądzik? To tylko kwestia czasu, kiedy pojawi się na Twojej twarzy.

Czy w Twoim życiu pojawia się także wiele sytuacji stresujących? Jeżeli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to w takim razie nie powinny dziwić Cię pojawiające się w regularnych odstępach czasu krostki na Twoim nosie. Właśnie w tej strefie ukazują się one Twojemu obliczu, jeżeli zbyt długo trwasz w stresującej sytuacji. Ma ona destrukcyjny wpływ na Ciebie, jak i na Twoją cerę.

To jednak nie wszystko!

nonacne

Jeżeli jesteś alergikiem, bądź nie tolerujesz niektórych pokarmów, automatycznie jesteś na nie uwrażliwiony. U niektórych osób nietolerancja przejawia się w bardzo zróżnicowany i jednoznaczny sposób. Istnieje jednak duża szansa, że u Ciebie objawi się to w formie trądziku. I to właśnie na nosie!

Czy zauważyłeś u siebie pewne problemy z sercem, a nawet z ciśnieniem krwi, czy krążeniem? Jeżeli jesteś właśnie w trakcie takiego leczenia, jest bardzo możliwe, że właśnie z powodu tych przewlekłych schorzeń Twój organizm reaguje negatywnie w postaci pryszczy na nosie. Być może występuje u Ciebie wysoki poziom cholesterolu? A może zwyczajnie masz niedobory witaminy B? Ta ostatnia opcja jest bardzo powszechna i pojawia się w szczególności u osób preferujących wegetarianizm. Dotyka jednak także ludzi o zróżnicowanej diecie. To nie znaczy, że spożywasz na tyle właściwych pokarmów, by dostarczyć optymalną ilość tej witaminy. Pamiętaj! Jest ona dostarczana do Twojego organizmu razem z pożywieniem w formie jaj i wszystkich pozostałych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Przyczyny to nie wszystko, zadbaj o prawidłowe leczenie!

Jeśli już na Twoim nosie pojawi się pryszcz, bądź ich niezliczona ilość, pamiętaj o zastosowaniu odpowiedniego leczenia po konsultacji z dermatologiem. Najczęściej przepisywane są antybiotyki w postaci maści lub tabletek. Bardzo pomocne może okazać się także korzystanie z dobrodziejstwa peelingów uzupełnionych o kwasy AHA.

Co robić na co dzień?

  • Stosuj odpowiednią dietę
  • Ogranicz używki
  • Zrelaksuj się
  • Ogranicz cukry proste
  • Upewnij się, że nie chorujesz na poważne schorzenia układu krwionośnego

Nie ograniczaj się jedynie do wymienionych wyżej zaleceń. Całkowita zmiana trybu życia, czyli dieta połączona z odpowiednią aktywnością fizyczną przyniesie najlepsze rezultaty, nie tylko w formie zanikającego trądziku, ale i lepszego samopoczucia.

No votes yet.
Please wait...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ