Domowe metody na trądzik

0
wyciskanie pryszczy

Trądzik to niezwykle uciążliwa choroba, z którą zmagają się głównie osoby w wieku dojrzewania – zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Oczywiście, nieestetyczne zmiany skórne mogą dotknąć również jednostki starsze – z trądzikiem walczy dziś blisko 25 procent dorosłych. Pryszcze, zaskórniki oraz wągry mogą pojawić się nie tylko na twarzy (chociaż jest to najczęstsze miejsce występowania), ale również na szyi i ramionach, klatce piersiowej, a także plecach.

Trądzik i jego konsekwencje

Trądzik niesie za sobą wiele nieestetycznych, niezwykle uciążliwych zmian, począwszy od zaskórników, gródek i krost, poprzez wągry, pryszcze i torbiele ropne, a skończywszy na bliznach. Istnieje wiele przyczyn tej choroby – niezależnie od nich, leczenie wygląda podobnie. Brak reakcji na początkowe stadium trądziku może skutkować tym, że będzie on nas męczył nawet do okresu dojrzałego (w skrajnych wypadkach do 35-40 lat). Warto pamiętać również, że nieleczony trądzik pozostawia trwałe ślady na naszej skórze, nie tylko wspomniane już blizny, ale również przebarwienia.

Naturalne metody walki z trądzikiem

Istnieje wiele naturalnych, pewnych i sprawdzonych metod walki z trądzikiem. Na uwagę zasługują te, które możemy wykonać samodzielnie – w domowym zaciszu. Prym w leczeniu trądziku i innych zmian skórnych wiodą drożdże. Wyróżniamy dwie formy kuracji z drożdżami. Najpopularniejsza z nich to oczywiście maseczka. Maskę na twarz (i inne miejsca pokryte krostami) wykonujemy z drożdży piekarniczych. Czas wykonania maseczki oscyluje w granicach 12 minut. Drożdże należy rozgnieść, zmieszać z niewielką ilością wody i zostawić na 10 minut (pod przykryciem). Maskę nakładamy na pokryte wypryskami miejsca na około 30 minut. Po tym czasie zmywamy ją ciepłą (nie gorącą) wodą. Maseczkę powtarzamy co 2 dni przez miesiąc. Po tym czasie powinna już wystąpić znacząca poprawa. Drugą formą kuracji drożdżami jest ich spożywanie – w formie tabletek bądź jako wywar do picia. „Sok” na trądzik również tworzymy z drożdży piwowarskich. Zalewamy drożdże zimną, przegotowaną wodą, następnie całość słodzimy i odkładamy do lodówki celem schłodzenia. Preparat nadaje się do picia już po kilku godzinach. Aby zauważyć zmiany należy wypijać jedną szklankę drożdży na dzień, przez 10 kolejnych dni.

Cebula jako domowy sposób na trądzik?

nonacne

Jeśli chodzi o skuteczne zwalczanie trądziku, nie sposób zapomnieć o cebuli. Warzywo to zawiera szereg cennych składników, w tym polifenole oraz flawonoidów (działanie przeciwzapalne). Dodatkowo, cebula ma również sporo witaminy C (produkcja kolagenu), kwercetyny (usprawnia krążenie krwi), a także chromu (eliminacja bakterii). Nie da się ukryć, że najlepiej przyjmować cebulę „doustnie”, a więc najzwyczajniej w świecie dodawać ją do jak największej ilości potraw. Uwaga! Najważniejsze są górne warstwy warzywa, gdyż to one zawierają najwięcej składników odżywczych. Warto pamiętać, że podgrzewanie cebuli przez kilka minut prowadzi do przeniesienia jej wartości na całe danie (np. zupę czy sos).

Bratek na trądzik – jak działa?

Finalnie warto wspomnieć o… bratku polnym. Roślina ta dostępna jest w aptece pod postacią tabletek. Bratek jest nieoceniony jeśli chodzi o skuteczne zwalczanie trądziku, jednakże jego czas działania jest duży. Dopiero po kilku miesiącach zauważymy wyraźne zmiany w zakresie kondycji skóry. Regularne spożywanie tabletek na bazie bratka polnego zmniejsza łojotok, wygładza skórę, skutecznie oczyszcza organizm z toksyn. Terapię tabletkami warto uzupełnić o codzienne popijanie herbaty z bratka – produkt również dostępny w aptece bądź w sklepach ze zdrową żywnością.

No votes yet.
Please wait...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ