Dlaczego surowe jedzenie powoduje trądzik?

0
surowe jedzenie

Nauka już wiele lat temu odrzuciła hipotezę, iż to właśnie dieta i produkty, które spożywamy, mają wpływ na naszą cerę oraz na powstawanie trądziku. Jak się jednak okazuje, założenie to nie zostało do końca poprawnie zbadane. Mimo iż wciąż dermatolodzy prowadzą spory w tej sprawie, mimo wszystko wiele osób wykazuje większe skłonności do pojawiania się trądziku właśnie po zjedzeniu ulubionej przekąski.

Dieta a sylwetka i skóra

Nie można do końca zgodzić się z tym, że jedzenie, w tym również surowe, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. W zależności od rodzaju pokarmu, wiele osób źle reaguje na niego, czego skutkiem jest właśnie powstający trądzik. Skoro bowiem jesteśmy tym, co jemy, ponieważ właśnie z pożywienia dostarczamy swojemu organizmowi zarówno dobrych składników odżywczych, jak i sztucznych substancji, szkodliwych, które z kolei wędrują po naszym organizmie i przeszkadzają pojedynczym komórkom w normalnym funkcjonowaniu. Jeśli po sporej dawce jedzenia zaczynam tyć, nie można wtedy stwierdzić, że jedzenie nie spowoduje także zmian skórnych na twarzy.

Dlaczego surowe jedzenie powoduje trądzik?

Wszystko oczywiście zależy od tego, o jakim surowym jedzeniu tutaj mowa. Z pewnością jest ono zdecydowanie lepsze od produktów wysoko przetworzonych, a także od wszelkiego rodzaju fast foodów. Mimo to istnieje szeroka gama produktów, która nawet naturalna może powodować trądzik pojawiający się na naszej twarzy ze względu chociażby na zbyt dużą zawartość tłuszczu.

Jakie surowe produkty źle działają na skórę?

nonacne

Tłuszcze roślinne

Jeśli chodzi o surowe produkty, na pewno trzeba będzie zrezygnować z tłuszczów zwierzęcych. Mają one sporą zawartość niezdrowych tłuszczy, które nie sprzyjają naszemu organizmowi, a już w szczególności naszej cerze. Z tego względu również może pojawiać się trądzik. Zatem zamiast smalcu i masła, najlepiej będzie zacząć sięgać chociażby po margarynę roślinną lub oliwę z oliwek. Do takich zamienników można szybko się przyzwyczaić, ich smak jest naprawdę dobry, a co więcej- nasza cera na tym nie ucierpi.

Nabiał

Sam w sobie jest pyszny i z pewnością zdrowy. Mimo wszystko należałoby postarać się o jego ograniczenie w postaci produktów o dużej zawartości tłuszczu. Jeśli zatem sięgamy po produkty mleczne, powinniśmy postarać się o ich chude odpowiedniki.

Zioła

Trądzik szczególnie mocno wzmagają zioła, mowa tutaj o ostrych przyprawach i soli. Jeśli naszym marzeniem jest pozbycie się trądziku, możemy w tym celu wyeliminować tego typu dodatki, a zastąpić je delikatniejszymi i bardziej zróżnicowanymi ziołami świeżymi. Wystarczy zasiać je w doniczce na parapecie kuchennym i cieszyć się ich aromatem, jak i również smakiem.

Owoce i warzywa

dieta na trądzik

Trzeba niestety uważać także na tą grupę produktów spożywczych. Jeżeli spożywamy je na surowo, zawsze przez spożyciem powinniśmy bardzo dokładni umyć je i wyczyścić. Szczególnie uważać trzeba tutaj na produkty importowane, ponieważ mogą one być nieświeże lub pokryte grubą warstwą substancji konserwujących.

Sushi

To kolejny surowy produkt, który niestety powinien zostać ograniczony w naszej diecie. Przyczynia się on do nadmiernej produkcji sebum w naszej skrze, skutkiem czego już po niedługim czasie na naszej twarzy pojawia się ogrom niewielkich krostek, czyli właśnie trądzik.

Zobacz naturalne sposoby na trądzik!

No votes yet.
Please wait...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ