Czy trądzik może pojawić się ze względu na picie kawy?

0
kawa na trądzik

Czy kiedykolwiek przyszło Ci do głowy, że na stan Twojej cery może mieć wpływ właśnie kawa? Pewnie zastanawiasz się, jak to w ogóle możliwe. A jednak! Wbrew pozorom jest wysoce prawdopodobne, że właśnie kawa stanowi główną przyczynę pojawiającego się i często również odnawiającego się trądziku.

Udając się do kosmetyczki, bądź do dermatologa, najczęściej jednym z pierwszych pytań będzie właśnie to o spożywanie kawy. Nie powinno Cię to jednak dziwić. Z dużą dozą prawdopodobieństwa osoba poproszona przez Ciebie o konsultację w sprawie trądziku zaleci Ci odstawienie tego napoju. Nie będzie to jej chwilowy wymysł, jednak celowe działanie będące składową całego kompleksowego procesu regeneracyjnego Twojego naskórka.

Czy kawa ma aż tak zły wpływ na moją cerę?

Wszystko zależy od formy jej podania. Jeżeli jest to napar gotowy do spożycia, jego nadmiar może powodować zmiany w obrębie skóry twarzy w postaci wykwitów. Trzeba jednak pamiętać o pozytywnym, dosyć przewrotnym oddziaływaniu kawy na cerę, kiedy to wykorzysta się ją w formie maseczki. W takiej postaci często wykazuje działanie lecznicze, jak i również kojące.

nonacne

Wszystko zależy więc od sposobu jej podania swojemu ciału.

Na czym więc polega zły wpływ kawy w postaci naparu?

Wszystkiemu winna jest zawarta w kawie kofeina. Jej działanie polega bowiem na stymulowaniu hormonu stresu, czyli kortyzolu. Tak wprawiony w działanie hormon przyczynia się do zwiększenia suchości skóry, jak i do pojawienia się wspomnianych już zmian skórnych, wyprysków, a także innych wykwitów.

Kawa jest ponadto wyposażona w mikotoksyny nasilające objawy trądzikowe. To powoduje dodatkowe zakwaszenie organizmu i nasilenie się omawianych objawów.

Czy muszę odmówić sobie porannej kawy?

Oczywiście, że nie! Rano prawie każdy potrzebuje pewnej dawki kofeiny, by pobudzić swój organizm do działania i właściwego funkcjonowania podczas stawiania czoła licznym przeciwnościom losu. Pamiętaj jednak o tym, by już kolejną filiżankę kawy zastąpić przykładowo butelką wody mineralnej albo herbatą. Jeżeli tylko preferujesz trochę mniej spotykane formy orzeźwiających napojów, z pewnością przekonasz się do wody z dodatkiem kilku plasterków świeżego ogórka, czy ulubionych owoców.

Co zrobić w sytuacji, kiedy jednak nie mogę odmówić sobie większej ilości kawy?

Wtedy najlepiej będzie spróbować odmówić sobie przynajmniej dodatków, które się do niej stosuje. Należy zatem zrezygnować z mleka, słodzików, a także cukru. Jest to niewiele w porównaniu z całkowitym odstawieniem tego napoju. Odpowiednio nastawiając się do profilaktyki zmniejszenia trądziku trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Wszystko jednak dla własnego dobra i przede wszystkim – dla własnego zdrowia.

Zrób to dla zdrowia swojej cery. Kawa nie jest przecież niezastąpiona, a i często potrzeba jej picia zmniejsza się wraz z upływem dni od jej odstawienia. Jest to używka, która w pewien sposób uzależnia. Nie pozwól, by z jej powodu obniżyła się Twoja samoocena, a zdrowie ucierpiało. Zadbaj o siebie najlepiej, jak potrafisz! Jeżeli więc otrzymasz takie zalecenie, nie wahaj się w kwestii jego słuszności.

Rating: 3.7/5. From 3 votes.
Please wait...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ