Co powoduje trądzik na skroniach i czole, i jak go leczyć?

6
pryszcze na czole

Coraz częściej można zauważyć osoby, które obarczone zostały dolegliwościami w postaci pryszcze na czole oraz na ich skroniach. Nie jest to nic przyjemnego, tym bardziej że takie okolice są trudne do zamaskowania, najszybciej rzucają się w oczy, a to z kolei może w pewien sposób pomniejszać pewność siebie dotkniętych tą przypadłością ludzi. Pamiętaj, że nie jesteś jedyny! Z trądzikiem każdego dnia musi zmierzyć się wiele osób! Stań na wysokości zadania i zawalcz o czystą cerę!

Skąd właściwe pryszcze na czole i na skroniach?

Jeżeli chodzi o czoło, wypryski właśnie w tej strefie pojawiają się najczęściej z kilku podstawowych przyczyn. Poznaj je wszystkie!

Pierwsza przyczyna – problemy trawienne i niewłaściwa praca jelit.

Bardzo często tego typu dolegliwości mogą wpływać na kondycję skóry. Jeżeli spożywasz duże ilości pokarmów wysoko przetworzonych, bądź cukrów prostych, musisz liczyć się  tym, że to jest właśnie główna przyczyna Twojego problemu. W takiej sytuacji wspomniana praca jelit oraz trawienie nie przebiega prawidłowo, cały proces jest utrudniony, spowolniony, a to przekłada się (choć pośrednio) właśnie na trądzik. Zadbaj o prawidłową dietę! Odciążysz organizm i poprawisz wygląd skóry.

Druga przyczyna – niewystarczająca ilość snu

nonacne

Twój organizm przesyła Ci czytelne znaki. Brakuje mu snu! Pamiętaj, że niedobór w tej kwestii zaburza całe funkcjonowanie podczas dnia, zmniejsza koncentrację i dereguluje kompleksową gospodarkę organizmu. Jeżeli prowadzisz bardzo niestabilny tryb życia, jego efektem będzie trądzik na czole.

Trzecia przyczyna – stres

Na czole znajduje się duża liczba delikatnych porów, które pod wpływem stresu są zamykane przez gęsty łój produkowany z powodu sytuacji nerwowych. W takim momencie kortyzol, czyli właśnie hormon stresu uaktywnia się w nadmiarze. Nie motywuje więc, lecz powoduje stres destrukcyjny, który odbija się na kondycji Twojej cery.

Czwarta przyczyna – odwodnienie

Nie zapominaj, że Twój organizm do prawidłowego działania potrzebuje dużej porcji wody. Wypijana małymi łykami powinna stanowić około 2 – 2,5 litrów w ciągu całego dnia. Woda jest nieoceniona również w opisywanym już procesie trawiennym, kiedy to niezwykle ważne jest wypłukanie wszystkich trawionych resztek oraz zachowanie równowagi tego procesu.

Piąta przyczyna – używki

naturalne leczenieTwoje ciało ma pewne ograniczenia, z których często nawet nie zdajesz sobie sprawy. Im większą dawkę alkoholu, kawy i papierosów przyjmujesz, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoja cera tego po prostu nie zniesie. Nie bądź więc sam dla siebie katem! Postaraj się ograniczyć wspomniane wyżej „uzależniacze”, by móc cieszyć się wolnością i możliwością decydowania o przyjmowanych przez swój organizm pokarmów, napojów, czy używek. One wszystkie w zbyt dużych ilościach odcisną piętno właśnie na Twoim czole i skroniach w formie uporczywego i mocno szpecącego trądziku.

Jak wyleczyć trądzik na twarzy i pryszcze na czole?

Najważniejsze, byś zadbał o swoją dietę. Powyższe wskazówki pomogą Ci stworzyć najlepszy plan żywieniowy dedykowany Twoim osobistym potrzebom. Uwzględnij również wszystkie aspekty chorobowe, które towarzyszą Tobie, bądź zrób w ich kierunku odpowiednie badania.

Pamiętaj, że Twoja cera nie kłamie! Trądzik, który się na niej pojawia to sygnał, że musisz działać w kwestii swojego zdrowia.

No votes yet.
Please wait...

6 KOMENTARZE

  1. Cześć! To naprawdę pomocny post, zawsze myślałem, że mam złe trawienie (jem naprawdę szybko i czasami złe jedzenie (fast-food, babeczki …) teraz wiem co robić! Dziękuję 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ