Co zrobić jeśli trądzik pojawił się w dorosłym wieku?

0
55

Obecnie niejedna osoba po 30-stce skarży się na zmiany trądzikowe, które uprzykrzają jej codzienne funkcjonowanie i sprawiają spore trudności podczas regularnej pielęgnacji twarzy. Mimo, iż okres dojrzewania mają już dawno za sobą, zmiany skórne nie odpuszczają i wciąż utrzymują się na twarzach zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Czy wiesz, skąd właściwie wziął się trądzik?

Jedną z najczęstszych przyczyn takiego stanu jest zbyt duży poziom hormonu męskiego, tak zwanych androgenów, które powodują tabletki antykoncepcyjne, ale i stres, czy zły tryb swojego życia. Aby temu zapobiec, postaraj się ograniczyć sytuacje nerwowe, znajdź więcej czasu na odpoczynek i relaks, a także na regenerację.

Weź również pod rozwagę przypadki osób w Twojej rodzinie, które walkę z trądzikiem prowadzą do dzisiaj, bądź prowadziły ją przez wiele lat w swoim życiu i to po okresie dojrzewania. Istnieje bowiem pewna możliwość, że masz do tego uwarunkowania genetyczne. W takiej sytuacji możesz jedynie przeciwdziałać powstającym pryszczom.

Pamiętaj, by robić to pod kontrolą dermatologa, nigdy nie zażywaj leków na własną rękę!

Jeżeli preferujesz ostre przyprawy, jest bardzo duża szansa na to, że właśnie z ich powodu masz problemy z cerą. Wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak ma to duże znaczenie. W przypadku większej nadwrażliwości na pewne dodatki do dań trądzik pojawi się bardzo szybko, nawet do kilku godzin po zjedzeniu ostrej potrawy. Jeżeli zauważysz taką zależność, ogranicz chili i inne tego rodzaju przyprawy. Zrób to dla zdrowia swojej skóry.

W Twoim życiu dominują używki?

Ogranicz je! Nic tak nie oddziałuje na Twoją skórę, jak właśnie kawa i alkohol oraz papierosy. Jeżeli nie możesz odmówić sobie kawy, przynajmniej postaraj się ją ograniczyć, bądź zrezygnuj ze stosowania mleka oraz cukru. W przypadku alkoholu, lampka wina jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Jeżeli zachowasz umiar, istnieje duża szansa, że trądzik nie nasili się i nie pojawi, tak jak to może mieć miejsce w przypadku spożycia całej butelki za jednym zamachem. Zrób także wszystko, co w Twojej mocy, by rzucić palenie! Nie tylko wpływa ono negatywnie na Twoją cerę, ale i na cały organizm!

Zadbaj o siebie i ciesz się zdrową skórą!

Pij ponadto herbatki ziołowe, a szczególnie z liści bratka, jak i pokrzywy, ponieważ mają działanie przeciwtrądzikowe. Są one także zdecydowanie lepszym naparem niż wszelkie inne słodzone soki i napoje gazowane.

Zadbaj także o właściwą suplementację witaminową! Szczególnie chodzi tutaj o witaminy C, PP oraz B. Pytasz, dlaczego? Ponieważ są to substancje aktywnie wspierające całą przemianę materii, która zachodzi w Twoim organizmie. Przyspiesza więc metabolizm i usprawnia działanie organów wewnętrznych. Jeżeli chodzi o pozostałe zalety takiej właśnie suplementacji, głównie opierają się one o skuteczne usuwanie wszystkich powstałych w Twoim organizmie toksyn. Oczyszczanie swojego ciała z negatywnych substancji ma zasadnicze znaczenie w procesie odnowy wewnętrznej, jak i zewnętrznej, a więc stanu swojej skóry.

Jeżeli tylko wprowadzisz te zasady w czyn, z pewnością już niedługo zobaczysz znaczną poprawę Twojej cery i pozbędziesz się uciążliwego trądziku!

No votes yet.
Please wait...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ